taalunie

Taalunie Zomercursus Nederlands – taal, cultuur en beroep

Szanowni Państwo,

Podobnie jak w ubiegłych latach zapraszamy Państwa do zgłaszania się na letni kurs językowy dla studentów dofinansowany przez Unię Językową. Kurs zorganizowany zostanie na Uniwersytecie w Gandawie od 4 do 17 sierpnia 2024 r. Sam kurs poprzedzi seria zadań przygotowawczych online (maj, czerwiec, lipiec) zaś jesienią uczestnicy otrzymają kolejne zadanie podsumowujące. Uczestnictwo w obu częściach online jest obowiązkowe dla wszystkich zakwalifikowanych na kurs.

Dwutygodniowy kurs koncentruje się na czterech sektorach: media i polityka, sztuka i literatura, tłumaczenia (biznesowe i literackie) oraz dydaktyka i językoznawstwo. Aby dowiedzieć się więcej o kurcie, mogą Państwo odwiedzić bloga https://taaluniezomercursusnederlands.wordpress.com/ z relacjami studentów, którzy wzięli udział we wcześniejszych edycjach kursu.

Oto kilka ważnych informacji przed zgłoszeniem:

– wymagana jest znajomość języka niderlandzkiego co najmniej na poziomie zaawansowanym B1+ – prosimy o zgłaszanie się osób z 2 roku BA oraz wyższych lat

– wiek uczestników: 18-35 lat (w momencie rozpoczęcia kursu)

– koszty podróży (i ewentualne koszty dodatkowe jak wiza dla obywateli spoza UE) i koszty posiłków pokrywa student (przewidziano kilka wspólnych posiłków na koszt organizatora)

– student dodatkowo pokrywa 220 euro wkładu własnego (będzie możliwość starania się o zwolnienie z tych kosztów, jednak nie możemy tego nikomu zagwarantować)

– organizator pokrywa koszty samego kursu i zakwaterowania

Osoby zakwalifikowane będą mogły się starać na naszej uczelni o stypendium Erasmus+ na krótki wyjazd (short-term Erasmus mobilities), które pokryje koszty podróży i utrzymania.

Ponieważ rekrutacja jest kilkustopniowa, nabór kandydatów na naszej uczelni odbywać się będzie do 5 stycznia 2024 r. Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie dr Małgorzacie Dowlaszewicz (malgorzata.dowlaszewicz@uwr.edu.pl) informacji o chęci wzięcia udziału w kursie wraz z informacją (1) na który rok studiów są obecnie wpisane, (2) czy i kiedy brały już faktycznie udział w kursach organizowanych przez Taalunie lub Comenius, (3) ewentualnych wcześniejszych pobytach stypendialnych w ramach wyjazdów Erasmus+ lub CEEPUS oraz (4) o podanie średniej ocen z poprzedniego roku akademickiego (na podstawie USOSa).

Projekt "Zintegrowany Program Rozwoju Uniwersytetu Wrocławskiego 2018-2022" współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego

NEWSLETTER